فروش درختچه عنبر سائل دستگاه لیزر

نامهای همگانی : درخت عنبر سائل ( سایل ) , شیرین‌ژد , میعه سایله

نام علمی &# دستگاه لیزر تهران

نامهای ان دستگاه لیزر یسی : Sweet gum , American sweetgum , Red – gum , Satin – walnut , Star – leaved gum , Alligator – wood

خانواده : Hamamelidaceae

عنبرسایل در فصل بهار و فصل‌تابستان

درخت عنبرسائل در فصل بهار و فصل‌تابستان

نوع : درخت خزان دار

اندازه متوسط : ارتفاع20 متر* گستردگی 15 متر

فرم : بیضی

بافت : متوسط تا خشن

رنگ برگ ها : سبز درخشان

فصل دستگاه لیزر دهی : اواخر فصل بهار

رنگ دستگاه لیزر ها : سبز زرد – در اوائل بهار دستگاه لیزر های سوای دستگاه لیزر برگ زرد رنگ روشن به قطر ۲٫۵ و به صورت عده های کروی شکوفا می گردند . دستگاه لیزر ها قیمت زینتی ندارند .

رنگ خزان : قرمز‌رنگ , نارنجی , عنابی , زرد , ارغوانی

عنبر سائل در فصل پاییز


درخت عنبرسایل در پاییز

میوه : میوه ای عنبر به صورت کپه های پرز دار کروی قهوه ای رنگ به قطر ۲٫۵سانتیمتر در پائیز نمایان شده و پس از ریزش برگ ها نیز بر درخت باقی میمانند .

کاربرد در محوطه سازی و فضای سبز : حاشیه ها خیابان , بر سطح ها چمن , کنار آب , تک درخت تاکیدی , زمینه , سدکننده مشاهده کرد , بادشکن

معرفی کلی عنبر سائل :

با این که ارتفاع متوسط این درخت در باغات 25 – 20 متر است . البته بعضی وقتها در اوضاع مطلوب تا 50 متر هم ارتفاع میگیرد . برگ های این درخت شباهت متعددی به برگ افرا دارد . بریدگی برگ در عنبر ساءل حالتی منظم دارد و برگ به طور متناوب بر روی شاخه قرار دارند در‌حالتی که که برگ ها در افرا به صورت متقابل می باشند . درختی است بومی ایالات متحده و مزیک و موطن آن بیشه های مرطوب است . ساقه این درخت چوب پنبه ای بوده و ظاهر زیبایی به درخت میدهد . برگ و پوست آن معطر هست . در فصل خزان برگ های این درخت آشوبی از رنگ های قرمز‌رنگ , زرد رنگ , نارنجی , عنابی و ارغوانی تولید می کند و دستگاه لیزر شن را به طور اعجاب انگیزی رنگ آمیزی می کند . خاک های مرطوب و بدون آهک را ترجیح می‌دهد . برگها بی آلایش و متناوب به ارتفاع و عرض ۱۰تا ۱۲٫۵ سانتیمتر و پنجه ای نوک تیز است و کناره ها دندانه های ریز دارا‌هستند . برگ ها در بهار و فصل تابستان سبز براق بوده و قبل از ریزش در پائیز سرخ , زرد رنگ و نارنجی می گردد . در نواحی سرد تغییر و تحول رنگ براق خیس و در نواحی که فصل زمستان گرم داراست تغییر تحول رنگ ها کمتر محسوس است .

ازدیاد و تکثیر :

برای ازدیاد بذری لازم است بذرها در فصل‌پاییز گذشته از خشک شدن گردآوری شده و به بازه زمانی 3 – 1 ماه در دمای 4 مرتبه سانتیگراد زیر تیمار سرمایی قرار گیرند . ارقام دلخواه را می توانایی از طریق پیوند شاخه و یا این که لینک و پیوند شکمی بر روی جور L . styraciflua پیوند زد . قلمه های ساقه بعداز تیمار با هورمون IBA به غلظت ppm 8000 – 4000 ریشه دار میگردند .

بذر عنبرسائل

آب و هوای ایده آل :

گرما و سوز‌و‌سرما را تحمل می کند . البته شرایط گرم و مرطوب برای آن مطلوب خیس است .

خاک مطلوب :

خاک لومی و غنی و مرطوب با زهکش عالی را ترجیح میدهد . تابیدن مستقیم روشنایی و نیم سایه و موقعیت ساحلی را قبول می کند .

هرس :

این درخت اقتدار ترمیم ندارد لذا , هرس شدید را دوست ندارد . بهتر است نهال جوان را هرس فرم کرده و شاخه های زیرین را حذف و شاخه های با فرم عالی تربیت کنید تا به هرس سالیانه احتیاجی نداشته باشید .

کود دهی :

هر ساله در پائیز کود دامی پوسیده به خاک بیشتر گردد . در حالتی که رشد درخت خیلی کند است در بهار کود ازت استعمال شود .

آب پاشی :

رطوبت فراوان را دوست دارااست و بایستی خاکی مدام مرطوب داشته باشد .

برگ عنبرسائل

آفات و بیماری ها :

تقریبا عاری از آفت و بیماری یا این که عارضه ها خاصی است و به طور کلی درختی مقاوم محسوب می شود .

انواع انواع عنبر :

Liquidambar styraciflua L

صمغ رزینی روغنی که از پوست داخلی این درخت گرفته می گردد , نیمه مایع تا خمیری شفاف به زردرنگ قهوه ای و یا این که تیره خیس چسبنده و معطّر با بوی تند و قوی است . این درخت ساکن امریکای شمالی , مکزیک و گواتمالا است , صمغ رزینی که از آن گرفته می شود در بازار لا‌به‌لا المللی به Styrax american , American sweet gum وAmerican red gum مشهور است .

Liquidambar orientalis Mill

درختی است کوتاه تر از گونه گذشته که بلندی آن تا 20 متر می رسد صورت برگها و میوه آن مشابه سایر جور هاست . دستگاه لیزر های آن دو مدل نر و ماده و روی یک پایه قرار دارا هستند .

صمغ رزینی عنبر سائل که از پوست این درخت